wtorek, 31 marca 2015

Jak zyskać 75% miejsca w szafie? Worki próżniowe!

Pewnie wiecie jak to jest - szafa czy garderoba, jakakolwiek duża by nie była, zawsze mogłaby być większa;) Nie jestem zwolenniczką chomikowania dawno nienoszonych i nieużywanych rzeczy, więc wyrzucam lub oddaję to, czego już nie potrzebuję. Jednak są rzeczy, które potrzebne są w sezonie a pozostałą część roku zalegają w szafie zajmując niepotrzebnie miejsce (tak, kurtko na kajak, mówię między innymi o tobie).

Poza dobrym rozplanowaniem ułożenia rzeczy w szafie ciekawym rozwiązaniem są worki na ubrania. Worki próżniowe o różnych rozmiarach, z których odkurzaczem wystarczy odessać powietrze i zyskujemy nawet do 75% miejsca! Brzmi kusząco i muszę powiedzieć, że to prawda. Worki może nie wyglądają szczególnie ładnie, ot przezroczysta gruba folia z zamknięciem strunowym, ale w tym wypadku nie estetyka jest najważniejsza tylko efektywność. A tej workom odmówić nie można. Dodatkowo worki ochronią ubrania przed molami (grr...), kurzem i roztoczami. 


Przed odessaniem powietrza...


... i po odessaniu powietrza
Wyprane uprzednio i sprasowane w workach ubrania włożyłam pod łóżko, w najdalszy róg. Zupełnie go nie widać, więc poczucie estetyki nie ucierpiało, a w razie potrzeby mam sezonowe i rzadko używane rzeczy pod ręką.

Worki widziałam w marketach budowlanych (Castorama, Leroy Merlin), swoje kupiłam w Castoramie - ceny zaczynają się od 10 zł. Moim zdaniem naprawdę warto, jeśli trudno Wam się zmieścić w szafie, albo po prostu chcecie zyskać trochę przestrzeni:)

sobota, 21 marca 2015

Internetowe sklepy z włoskimi i angielskimi tkaninami wysokiej jakości

Włoskie koronki
[Aktualizacja 09.05.2016 r.] Uszycie samodzielnie ładnego ubrania cieszy bardzo. Ale uszycie go z dobrej jakościowo tkaniny, która nie skurczy się, nie zblednie, nie spilinguje (nie zmechaci) cieszy o wiele bardziej:) Osobiście wolę odłożyć trochę więcej pieniędzy i zamiast akrylu czy poliestru kupić fajną bawełnę albo lepiej wełnę z jedwabiem, jedwab czy szlachetną koronkę.

Włoskie wełny i jedwabie


Wychodzę z założenia, że skoro poświęcam swój czas i energię, to nie chcę tych sił inwestować w szycie czegoś, co za chwilę nie będzie się nadawało do noszenia, w takie szycie dla szycia (aczkolwiek dla początkujących jest wskazane, żeby sobie poszyć raczej z tańszych tkanin, których nie będzie szkoda:)).  Dobra jakościowo tkanina starczy, że tak powiem, na dłużej i będzie pięknie wyglądać, więc wydatek się zdecydowanie opłaca. W Internecie, a więc miejscu, gdzie można podobno kupić wszystko, nie ma zbyt wielu sklepów, które oferują ciekawe tkaniny wysokiej jakości. Chciałabym jednać przybliżyć Wam te, na które trafiłam. W kilku już robiłam zakupy i jestem bardzo zadowolona. Zapraszam zatem do zapoznania się z moją listą sklepów z wysokiej jakości tkaninami (głównie angielskimi i włoskimi), w większości już robiłam zakupy lub kupuję regularnie, zatem mogę je śmiało polecić.